Kokotów.pun.pl

Forum mieszkańców Kokotowa i sympatyków

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Forum Kokotowa- głos wsi w Twoim domu


#1 2009-04-26 20:10:15

Macierzanka

Użytkownik

Punktów :   

Impreza w Kokotowie

Znowu wieś pokazała że jesteśmy razem, że potrafimy się zmobilizować, jak za starych dobrych czasów, że jest zapał i chęć do wspólnej pracy.
Wszyscy goście jednak podkreślali że w ostatnich latach o Kokotowie ucichło.
Chciałoby się powiedzieć za Mickiewiczem:
"Nasza wieś jest jak lawa, Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa, Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi;
Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi”
Przez "skorupę" rozumiem chory układ we wsi, to znaczy spółkę Koła Gospodyń Wiejskich ze strażą, który przez ostatnie paręnaście lat pokazał że się nie sprawdza.

Ostatnio edytowany przez Macierzanka (2009-04-27 18:57:19)

Offline

 

#2 2009-04-26 21:52:00

Gosia

Gość

Re: Impreza w Kokotowie

Jedzonko było przednie, dzieci miały zabawę. Ale skoro była loteria i piwo, czyli impreza była zarobkowa, to dlaczego organizatorzy nie zadbali żeby ta pizzeria nie odbierała klientów? Skoro taką imprezę robi się raz na 10 lat to wieś powinna sobie zarobić. Skoro pizzeria w związku z imprezą miała większy utarg to powinna wspomóc imprezę sponsoringiem.

 

#3 2009-04-28 08:39:46

VillageMen

Użytkownik

Punktów :   

Re: Impreza w Kokotowie

A ja słyszałem że dochód z imprezy po części ma być przeznaczony dla strażaków ponieważ oni użyczyli swojego konta bankowego żeby burmistrz mógł przelać pieniądze na impreze. Więc jak to jest że wies dopłaca do straży? Kasę dostało KGW, więc dlaczego dzieli się nią ze strażą? Jakoś straż jak dostaje pieniądze to nie dzieli się nią ze wsią tylko kasa idzie nie wiadomo gdzie.
Wogóle trzeba by się zastanowić czy nie opłacałoby się założyć w Kokotowie organizację pożytku publicznego. Członkowie KGW albo rady sołeckiej mogli by stworzyć taką organizacje i wtedy nie bedzie problemu z przelaniem kasy od burmistrza bo organizacja bedzie miała swoje konto, a dodatkowo mieszkańcy Kokotowa bedą mogli przalać 1% podatku na rzecz tej organizacji pozarządowej. Takich organizacji w gminie Wieliczka jest juz 15 i mozna by podpatzryć jak funkcjonują.
Jest do tego okazja ponieważ 17 maja organizaje te mają się prezentować, tylko nie wiem gdzie. Jak sie dowiem to dam znać.

Offline

 

#4 2009-04-28 16:02:46

Marcysia

Użytkownik

Punktów :   

Re: Impreza w Kokotowie

A skąd weźmiesz w Kokotowie 15 ludzi, którzy przy pierwszej lepszej okazji nie skoczą sobie do gardeł o to czy na imprezę upiec ciasto czy pasztet? Tu musisz mieć ludzi pewnych, którzy nie zawiodą przy dużym wysiłku, bo możliwości są wielkie tymbardziej że wieś jest zaniedbana. Będziesz robić kasting?

Offline

 

#5 2009-04-28 18:10:01

Gosia

Gość

Re: Impreza w Kokotowie

VillageMen napisał:

Kasę dostało KGW, więc dlaczego dzieli się nią ze strażą? Jakoś straż jak dostaje pieniądze to nie dzieli się nią ze wsią tylko kasa idzie nie wiadomo gdzie.

Jak przyjdą obchody 75 lecia straży w Kokotowie to KGW sobie odbije na strażakach, bo kto im będzie gotował?

 

#6 2009-05-01 23:12:20

osp

Gość

Re: Impreza w Kokotowie

Gosia napisał:

Jak przyjdą obchody 75 lecia straży w Kokotowie to KGW sobie odbije na strażakach, bo kto im będzie gotował?

Jeśli chodzi o rocznicę to w przyszłym roku będą obchody 85-lecia straży w Kokotowie.
Może z tej okazji odpalą swojego żuka jeśli jeszcze tam jest.
Prawie cały zarząd: Lidwin, Cygankiewicz, Kołek i Juras  pojadą z całą paradą. Ciekawe kto znowu dostanie order? 

 

#7 2009-11-05 21:32:55

tompal

Użytkownik

Punktów :   

Re: Impreza w Kokotowie

Oto filmik z dożynek
http://www.youtube.com/watch?v=PXYpxz7Crfg
Miłego oglądania

(polecam się na wesela )
Tomasz Paliński

Offline

 

#8 2010-10-27 20:59:44

Renia Palińska

Gość

Re: Impreza w Kokotowie

Zapraszam wszystkich członków Stowarzyszenia Przyjaciół Kokotowa na krótkie zebranie w piątek 29.10.2010 r. w celu omówienia zorganizowania zabawy andrzejkowej.

 

#9 2010-10-27 21:00:27

Renia Palińska

Gość

Re: Impreza w Kokotowie

Zebranie odbędzie się w świetlicy o godz. 20.00

 

#10 2010-11-02 10:06:26

master

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Impreza w Kokotowie

Panie Paliński jakbym miał takiego kamerzystę na weselu jak Pan to wolałbym żeby tylko fotograf robił zdjecia. Taki film jak Pan zmontował to każdy szóstoklasista potrafi, a Pan mi tu pisze że na wesela się poleca oj chłopie chłopie! Telefonem ten film był nagrywany???

Offline

 

#11 2010-11-03 15:04:05

tompal1

Gość

Re: Impreza w Kokotowie

He He Full HD to to nie jest.
Ja bym Ci pokazał jak mam nakręcone wesele (przez profesjonalistę ) i to profesjonalnie zapłacone.

 

#12 2011-08-16 15:35:51

wallace

Gość

Re: Impreza w Kokotowie

Wiecie dlaczego nie było straży na imprezie "lato w Kokotowie"?

Bo starszy sikawkowy przyszedł na zabawę a naczelnik powiedział że nie przyjedzie sam.

 

#13 2011-08-21 14:03:51

Gościuu

Gość

Re: Impreza w Kokotowie

Rozwiń temat bo to jest ciekawe ;-)   Ta nieudolna straż jest coraz bardziej śmieszna dlatego warto sie z nich ponabijać ;-) Który to jest starszy sikawkowy ? Naczelnik miał przyjechać na impreze ?

 

#14 2011-08-21 14:41:09

Kokotów

Gość

Re: Impreza w Kokotowie

W  myśl słów W.P   Palińskiej stwierdzającej "działka sprawdziła się i jest doskonałym miejscem na organizowanie imprezy "Lato w Kokotowie" "   festyn naprawdę był fantastyczny a szczególnie przepraszam za słowo " kupa " węgla która pięknie kontrastowała do osób organizujących tą "farsę "   która  powiedzmy sobie szczerze miała na celu tylko "ochlać się i wybawić za pieniądze podatników " (bowiem pamiętajmy iż "impreza" (jeśli można ją tak nazwać a w oczach niektórych osób o zawężonych horyzontach umysłowych zapewne można a nawet trzeba )  była finansowana przez Burmistrza MiG Wieliczka) . Pani oburzenie które objawiło się na stronie SPK pod zdjęciem oraz zatytułowane :  "Ps. Dla wszystkich zainteresowanych: Wozu strażackiego nie było na imprezie ponieważ mimo prośby zarząd odmówił udziału straży w imprezie." Jest godne ubolewania oraz szczytem wysublimowanego cynizmu z Pani strony ze względu  wszystkie pomówienia i oszczerstwa rzucane w stronę OSP Kokotów  które    przypomnijmy były kompletnie bezpodstawne (gdzie orzekły to odpowiednie ku temu organy które to Pani Palińska m.in o ustanowienie kuratora dla OSP Kokotów czy komisje budowlaną itd. ) Po wszystkich tych niepowodzeniach w przeszkodzeniu działaniu OSP Kokotów Pani Palińska widząc termin zbliżającej się "imprezy"  tzn . "Lato w Kokotowie "  postanowiła (zgodnie ze swoim wyrachowaniem ) zwrócić się z prośbą  o organizacje "imprezy" wraz z OSP Kokotów (gdyż wtedy mogłaby sprzedawać piwo ponieważ tylko jednostka jaką jest OSP ma zezwolenie na sprzedaż ) jednakże mając w pamięci mnogość Pani bezpodstawnych pomówień i oszczerstw skierowanych ku OSP zarząd OSP odmówił uczestnictwa w organizacji wspólnej imprezy .  Dlatego tym samym to co pisze Pani na stronie SPK o braku wozu strażackiego jest lekko mówiąc żałosne

Pozdrawiam W.P Palińską

 

#15 2011-08-22 08:46:46

Senior

Gość

Re: Impreza w Kokotowie

No proszę. Jak tak można mówić Panie Strażak, że Goście przybyli na festyn, w tym wiele osób poważnych i szanowanych, również z przedstawicielami instytucji oraz kościoła, nachlać się.
Nie wiem czy to jest oficjalne stanowisko Straży w Kokotowie, ale ja czuję się, delikatnie mówiąc, obrażony Pańską wypowiedzią.
Swoje lata mam i prawdopodobnie jestem starszy od Pana, Panie Strażak i nie życzę sobie abyś Pan wypisywał, że przyszedłem się nachlać.
Poza tym według tego co udało mi się zobaczyć to i strażacy pojawili się na festynie. Szczególnie jeden ciemnowłosy i niewysoki rzucał się w oczy. I do niego Pańskie słowa pasują jak ulał, bo strasznie był pijany.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl